PL   |   EN

Przyspiesz działania na rzecz klimatu w Europie

Przyspiesz działania na rzecz klimatu w Europie
Wierzymy, że Europa może i musi nacisnąć przycisk szybkiego przewijania: Postaw na realną redukcję emisji, zakończ uzależnienie od paliw kopalnych, przyspiesz rewolucję odnawialną, przestań marnować energię, chroń przyrodę i upewnij się, że wszyscy skorzystamy z tej transformacji.

Krajowe plany w zakresie energii i klimatu (KPEiK) mogą być potężnym instrumentem wkładu UE w ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5°C, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego i sprawiedliwości energetycznej w całej UE. Nadchodząca rewizja KPEiK na lata 2023-2024 musi zostać potraktowana priorytetowo przez Komisję Europejską, ponieważ jest to fundamentalna szansa dla państw członkowskich UE na uporządkowanie sytuacji – znaczne zbliżenie KPEiK do ich rzeczywistego potencjału transformacyjnego.

Rządy Europejskie mają teraz historyczną okazję, aby wprowadzić prawdziwą zmianę i poprawić życie obywateli: chronić ich przed wpływem klimatu i gwałtownie rosnącymi (kopalnymi) rachunkami za energię. Muszą położyć wszystkie ręce na pokład i radykalnie zwiększyć przyjazne dla przyrody i społecznie sprawiedliwe działania na rzecz klimatu w ciągu najbliższych kilku lat. Przyspieszyć transformację energetyczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego, rozwiązania kryzysu związanego z paliwami kopalnymi oraz zapewnienia dostaw czystej i przystępnej cenowo energii. KPEiK są naszym narzędziem.

Projekt "Together 1 point 5"  będzie ściśle monitorował procesy i plany, które przedstawią nasze kraje w celu ograniczenia emisji i zmiany sposobu, w jaki produkujemy i zużywamy energię. Te krajowe plany muszą pomóc w rozwiązaniu kryzysu klimatycznego, energetycznego i związanego z kosztami życia. Nie potrzebujemy nawet cudu, ale tylko wszystkie ręce na pokład i polityczną wolę podjęcia przyspieszonych działań klimatycznych. Razem możemy zmusić rządy do działania i przeciwdziałania niebezpiecznym zmianom klimatycznym w przyspieszonym tempie. Zapisz się do naszego newslettera i połączmy siły.

 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl