PL   |   EN

Naprawa #BrokenFoodSystem

Naprawa #BrokenFoodSystem
Panel pierwszy European Vegan Summit, Broken food system. List of major sins, organizowany przez Green REV Institute oraz Future Food 4 Climate odbędzie się 19 września 2023 roku w przestrzeni wirtualnej. Prowadzona będzie dyskusja o #brokenfoodsystem.

Osoby uczestniczące w panelu będą przede wszystkim rozmawiać o tym, dlaczego obecny system żywienia się nie sprawdza ze względu na jego szkodliwość dla zdrowia ludzkiego, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Podczas dyskusji rozważane będą alternatywne opcje dla obecnego stylu życia. Chcemy pokazać, że dieta oparta na produktach zwierzęcych wcale nie musi być domyślnym wyborem XXI wieku. 

Na panelu gościć będziemy takie osobistości jak: 

Profesora doktora habilitowanego Piotra Skubałę, profesora nauk biologicznych Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, który na co dzień zajmuje się ekologią i systematyką roztoczy Oribatida. Jest autorem wielu prac naukowych, monografii oraz tekstów popularnonaukowych, mających na celu propagowanie myśli ekologicznych. Działa także w licznych ruchach proekologicznych w tym w Klubie Myśli Ekologicznej, jest aktywistą klimatycznym, liderem Climate Reality. Już 19 września Prof. Skubałą weźmie udział w panelu jako osoba ekspercka. 

Peter Carter, M.D, emerytowanego lekarza rodzinnego, jednocześnie dyrektora-założyciela CAPE (Canadian Association of Physicians for the Environment) oraz Climate Emergency Institute. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi zmian klimatu w Ameryce Północnej i Południowej, Europie i Azji, a także związanymi ze zrównoważonym rozwojem, środowiskową polityką zdrowotną i bioróżnorodnością. Jego misją jest rozpowszechnianie pełnej prawdy o skali  zagrożenia spowodowanego przez zmiany klimatyczne. 

Giulia Laganà - Interim Lead w Healthy Food Healthy Planet. Wcześniej, od grudnia 2016 r. do maja 2022 r., Giulia kierowała analizą i rzecznictwem Open Society European Policy Institute w zakresie polityki UE dotyczącej migracji, praw pracowniczych i systemów rolno-spożywczych. Była także starszą doradczynią przewodniczącego włoskiej Izby Deputowanych w Rzymie ds. migracji, azylu, UE i spraw międzynarodowych. Pracowała również w Organizacji Narodów Zjednoczonych dla UNHCR i UNDP we Włoszech i Brukseli, często podróżując do Afryki.

Axel Andersa, który studiował psychologię, dramaturgię, lingwistykę i administrację biznesową we Francji i Niemczech. W 2016 roku rozpoczął działania mające na celu promowanie kuchni wegańskiej, połączył niemieckich interesariuszy rolnictwa wegańskiego z Biocyclic Network w Grecji / na Cyprze, inicjując w ten sposób rozwój "Biocyclic Vegan Agriculture". Jest także założycielem Adolf Hoops Society.

Alexander Huntley dołączył do The Vegan Society w 2022 r. po ukończeniu studiów magisterskich z zakresu polityki konfliktów, praw i sprawiedliwości w The School of Oriental and African Studies (SOAS), gdzie pracuje jako asystent ds. badań i zajmuje się koordynacją sieci badawczych. Opublikował także we współpracy kilka publikacji dotyczących weganizmu, w tym raportu politycznego 2023 Catering for Everyone, poświęconego wegańskim usługom gastronomicznym w brytyjskim sektorze publicznym.

Ana Béiar  jest członkinią zarządu hiszpańskiej partii politycznej na rzecz zwierząt PACMA, zarządzającą obszarami administracji i stosunków międzynarodowych. Współpracowała z różnymi organizacjami ekologicznymi i kampaniami na rzecz praw zwierząt. W 2011 r. wraz z innymi aktywistami i działaczkami utworzyła grupę praw zwierząt w ramach ruchu 15-M, zwanego także hiszpańską rewolucją, który był punktem zwrotnym dla ruchu na rzecz praw zwierząt w tym kraju.

Panel poprowadzi studentka LL.M. European and Transnational Law of Intellectual Property and Information Technology na Georg-August Universitat Goettingen Lena Anna Kuklińska. Obecnie pracuje jako Project Manager w Federacji Europejskich Młodych Zielonych i współprzewodniczy Ostrej Zieleni - Polscy Młodzi Zieloni. Odbyła staż w Parlamencie Europejskim w biurze Posłanki do Parlamentu Europejskiego dr. Sylwii Spurek.

Lena Anna Kuklińska: Trwająca już katastrofa klimatyczna to problem globalny i wielowątkowy. European Vegan Summit to wydarzenie, które pozwala na zaadresowanie jej w odpowiedni sposób – uwzględniając perspektywy wszystkich, od Ameryk po Afrykę, systemowo, wskazując na niesprawiedliwości społeczne, międzygatunkowe, ekonomiczne. Dzięki doświadczeniu i wiedzy eskpertów, osób związanych z polityką, biznesem, szkolnictwem, aktywizmem możemy szukać rozwiązań adekwatnych dla obecnego statusu quo.

Panel został objęty partnerstwem Healthy Food Healthy Planet, ogólnoeuropejski ruch zrzeszający obywateli i założycieli fundacji w walce z obecnym systemem żywienia poprzez promowanie zdrowego i zrównoważonego stylu życia. 

Dołącz online! 

Program i aktualności: https://vegansummit.eu/

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Medialnym przez portal ChrońmyKlimat.pl

 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl