PL   |   EN

Nowy rząd, nowe rozdanie, nowe fundusze?

Nowy rząd, nowe rozdanie, nowe fundusze?
Już 21 grudnia 2023 Wojciech Szymalski rozmawia z profesorem Zbigniewem Karaczunem o perspektywie nowej polityki w zakresie ochrony środowiska w Polsce.

Termin i miejsce: 21.12 (czwartek), g. 15:00, chronmyklimat.pl (oraz profil FB chronmyklimat) na żywo rozmawia Wojciech Szymalski.

Od 12 grudnia 2023 roku mamy nowy Rząd Rzeczpospolitej Polskiej pod kierunkiem Donalda Tuska. Podczas gdy nowi ministrowie urządzają plan działania swoich instytucji na chronmyklimat.pl chcemy porozmawiać o perspektywie ochrony środowiska na całą kadencję. Czy nowy rząd będzie zajmował się tylko wiatrakami czy może czymś jeszcze? A jeśli tak to czym?

Jak wiadomo, resort ochrony środowiska odpowiada za jakość środowiska naturalnego i ilość zasobów, które możemy wykorzystać. Istotne są także dobrze funkcjonujące procedury, które mają tę jakość i ilość zapewnić. Na czym powinna skupić się nowa minister klimatu i środowiska? Czy w pierwszej kolejności należy zadbać o jakość wody w rzekach, czy może jakość powietrza? A może ważniejsze jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, albo ograniczenie skali produkcji odpadów? Pozwolić na dotychczasowe tempo wycinki drzew w latach czy może je zahamować? A może zrobić coś całkiem nieoczywistego, np. zmienić zasady planowania ochrony środowiska i wydawania decyzji w sprawie inwestycji?

O pożądanych i możliwych priorytetach nowego rządu Wojciech Szymalski porozmawia ze Zbigniewem Karaczunem. Zbigniew Karaczun to wieloletni lider Polskiego Klubu Ekologicznego, obecnie prezes jego Okręgu Mazowieckiego i jednocześnie jeden z głównych ekspertów Koalicji Klimatycznej. Ochroną środowiska zajmuje się zawodowo również jako profesor SGGW.

Finansują nas

Wydarzenie jest współfinansowane z instrumentu finansowego LIFE komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu LIFE_Togetherfor1.5 oraz z Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI) niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Działań na rzecz Klimatu (BMWK) w ramach projektu TOWARDS CLIMATE-NEUTRAL EU: EFFICIENT ALLOCATION OF EU FUNDS. Opinie wyrażone w materiale promocyjnym i podczas wydarzenia nie stanowią oficjalnego stanowiska współfinansujących.

 

Stworzone przez allblue.pl