21.10.2025
W sąsiedzkiej komitywie z wilkami. Rozmowa z beskidzkimi hodowcami kóz
Jak wygląda sąsiadowanie z wilkami na pograniczu beskidzko-bieszczadzkim? Czy harmonijne współistnienie to mit? Wilki to problem, który narasta, jak sugerują doniesienia medialne, czy może jest on przesadzony? Może sztucznie nakręcany? A jeśli tak, to przez kogo? Pytamy o to kwestie małżeństwa Beaty i Zbigniewa Wantułów, którzy od 30 lat mieszkają na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Prowadzą oni w Wisłoku Wielkim Gospodarstwo Ekoagroturystyczne „Przedbieszczady w Dolinie Wisłoka” – hodują kozy, robią sery, organizują warsztaty i mają małą restaurację.