PL   |   EN

Co zrobić, by dzieci czuły się dobrze w otoczeniu szkoły?

Co zrobić, by dzieci czuły się dobrze w otoczeniu szkoły?
Fundacja Rodzic w mieście, Fundacja Wzornictwo i Ład oraz Warszawski Alarm Smogowy przygotowały wspólnie publikację w której mówią jak tworzyć bezpieczne, zdrowe i wolne od hałasu i smogu szkolne ulice? Zebrali doświadczenia z realizacji projektu w instrukcję i model współpracy lokalnej na rzecz tworzenia szkolnych ulic! Jeśli zastanawiasz się jak stworzyć szkolną ulicę w swoim otoczeniu, ta publikacja jest dla Ciebie!

W tej broszurze znajdziesz krótkie opisy naszych wysiłków,które mogą Cię zainspirować do podjęcia własnej inicjatywy. Zachęcamy Cię zatem do sięgnięcia w pierwszej kolejności do rozdziału znajdującego się na końcu niniejszego wprowadzenia. Pamiętaj jednak, że są to tylko i wyłącznie przykłady, a nie gotowe scenariusze akcji do bezkrytycznego powielania gdziekolwiek. Nie zapomnij więc uważnie przeczytać części głównej, w której zawarte są opisy całego modelowego procesu projektowego w podziale na poszczególne etapy, sugestie dotyczące organizacji poszczególnych wydarzeń i formy współpracy z innymi osobami i instytucjami, listy potrzebnych materiałów oraz wskazówki w kwestii radzenia sobie z potencjalnymi trudnościami. 

Ponadto w publiiacji znajdziesz:

  • podsumowanie działań w projekcie Nowa Szkolna Ulica, wraz z informacjami o wyzwaniach i trudnościach z jakimi się mierzyliśmy;
  • praktyczne informacje o tym jak formalnie sprawdzić możliwość wprowadzenia szkolnych ulic;
  • porady gdzie szukać wsparcia dla swojego pomysłu i jak o nim opowiadać innym;
  • informacje gdzie szukać finansowania dla swojego projektu;
  • i wiele ważnych informacji, które pozwolą Ci działań na rzecz bezpiecznego i dedykowanego dzieciom otoczenia szkoły.

Cała broszura do pobrania TUTAJ

Tagi

Stworzone przez allblue.pl