PL   |   EN

Zorganizuj naradę lokalną o kosztach energii - 8 kwietnia dowiesz się, jak to zrobić

Zorganizuj naradę lokalną o kosztach energii - 8 kwietnia dowiesz się, jak to zrobić
źródło : Fundacja Stocznia
Ponad milion rodzin, czyli ok. 10% wszystkich gospodarstw domowych w Polsce, jest dotkniętych problemem ubóstwa energetycznego. Pośrednie konsekwencje tego zjawiska – zła jakość powietrza czy obciążenie systemu ochrony zdrowia – dotyczą nas wszystkich.

Dlatego jako pierwsi w Polsce proponujemy mieszkankom i mieszkańcom wzięcie udziału w otwartej, ogólnopolskiej rozmowie na temat pomysłów na rozwiązania tego palącego problemu. Zachęcamy Państwa do organizowania narad lokalnych o kosztach energii, w oparciu o przygotowane przez nas kompleksowe materiały. O tym, jak przeprowadzić ten proces, opowiemy na webinarium 8 kwietnia (piątek).

Rozpoczynamy narady lokalne!

Rozmowa o problemach związanych z wysokimi kosztami energii odbędzie się w całym kraju. Nie może w niej zabraknąć Państwa głosu, gdyż rezultaty spotkań zostaną zebrane i przekazane panelistom, którzy przedyskutują je podczas jesiennego panelu obywatelskiego zwieńczającego projekt “Narada obywatelska o kosztach energii”. Porozmawiajmy w lokalnych społecznościach, wspólnotach mieszkaniowych, spółdzielniach, grupach mniej i bardziej formalnych, porozmawiajmy w samorządach, angażując organizacje pomocowe i pozarządowe, na uczelniach, w bibliotekach, w parafiach, w Uniwersytetach Trzeciego Wieku i wielu innych miejscach. Zorganizujmy rozmowy, których uczestnicy będą mogli opowiedzieć o swojej sytuacji i wspólnie poszukać rozwiązań niwelujących problem wysokich kosztów energii i ubóstwa energetycznego. To jest nasz wspólny problem. 

Proponujemy model, w którym to Państwo są gospodarzami spotkań i prowadzą je w swoich społecznościach, wykorzystując materiały przygotowane przez zespół Fundacji Stocznia, przy dużym wsparciu ekspertów i ekspertek, zajmujących się od lat tematem ubóstwa energetycznego.

Forma pogłębionej ogólnokrajowej rozmowy na ważne społecznie kwestie sprawdza się w różnych krajach. Pokażmy, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, zadziała także w Polsce.

Webinarium

Tych z Państwa, którzy chcą zorganizować naradę, dowiedzieć się więcej na temat materiałów i wskazanych przygotowań, pragną rozwiać wątpliwości czy zadać pytanie, zapraszamy na webinarium informacyjne pt. “Jak zorganizować naradę lokalną o kosztach energii”. Podczas spotkania opowiemy, czym są lokalne narady i omówimy narzędzia, z których mogą Państwo skorzystać podczas ich organizowania. 

Webinarium odbędzie się w piątek 8 kwietnia w godz. 10.00-11.30. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału poprzez wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego do 7 kwietnia (czwartek) do końca dnia. Formularz jest dostępny na stronie. 

Zaproszenie kierujemy szczególnie do przedstawicieli i przedstawicielki lokalnych samorządów i instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych oraz aktywistów i aktywistek.

Jeśli nie mogą Państwo wziąć udziału w wydarzeniu, a mają Państwo pytania, prosimy o kontakt na naradaoenergii@stocznia.org.pl.

Tagi

Stworzone przez allblue.pl