PL   |   EN

Ruszyło głosowanie do budżetu obywatelskiego Zielonej Góry

Ruszyło głosowanie do budżetu obywatelskiego Zielonej Góry
źródło : Urząd Miasta Zielona Góra
Od poniedziałku 20 grudnia zielonogórzanie mogą wybierać projekty, które zostaną zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Na liście znalazło się 30 propozycji w tym aż 1/3 o charakterze ekologicznym i zrównoważonym.

Jak poinformował Piotr Dubicki z Urzędu Miasta Zielona Góra, głosowanie potrwa przez dwa tygodnie, do 2 stycznia 2022 r., a ogłoszenie wyników zaplanowano 9 stycznia.

"Dzięki oddaniu głosu w budżecie obywatelskim zielonogórzanie mają realny wpływ na to, jak zostanie rozdysponowana część budżetu miasta. W tym roku jest to ponownie 6,5 mln zł. Zagłosowanie w budżecie obywatelskim to idealna okazja, żeby pokazać, że los miejsca, w którym mieszkamy nie jest nam obojętny" - powiedział Dubicki.

Do udziału w głosowaniu jest uprawniony każdy zielonogórzanin, który dysponuje dwoma głosami. Jeden należy oddać na zadanie zlokalizowane na terenie miasta, drugi zaś na zadanie w dzielnicy Nowe Miasto. Głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną.

Do realizacji zostaną przeznaczone te projekty, które zdobędą największą liczbę głosów mieszkańców, aż do wyczerpania puli środków finansowych zapisanych na budżet obywatelski 2022; ta wynosi 6,5 mln zł, w tym 5,2 mln zł w mieście i 1,3 mln zł w dzielnicy Nowe Miasto.

Na liście propozycji poddawanych pod głosowanie znajduje się 21 zadań zlokalizowanych w mieście Zielona Góra oraz dziewięć w dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra. Wśród nich są m.in. zadania dotyczące remontów dróg i chodników, zagospodarowania terenów zielonych, modernizacji obiektów sportowych i wiele innych.

Pełny wykaz propozycji oraz zasady zielonogórskiego budżetu obywatelskiego można znaleźć na dedykowanej mu stornie pod adresem: zielonagora.konsultacjejst.pl Tam też można oddać swój głos.

 

Źródło: PAP

 

Stworzone przez allblue.pl