PL   |   EN

Demonstracyjne rozwiązania wykorzystania wody deszczowej dla budynku

Demonstracyjne rozwiązania wykorzystania wody deszczowej dla budynku
źródło : Urząd Miasta Bydgoszcz
W 3 lokalizacjach w Bydgoszczy powstaną demonstracyjne rozwiązania pokazujące jak wykorzystać wodę deszczową, będziemy rozszczelniali powierzchnię, instalowali beczki, budowali ogrody deszczowe w gruncie i w pojemnikach.

Najważniejszą ideą jest aby wykorzystać wodę deszczową na miejscu i nie kierować jej do kanalizacji deszczowej, zabezpieczymy w ten sposób budynek przed podtopieniami, poprawimy estetykę i mikroklimat i zaoszczędzimy na opłacie za odprowadzanie wody deszczowej.

Zabytkowy pałacyk w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy

Już na wiosnę na terenie Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, przy odrestaurowanym Pałacyku, powstaną wzorcowe, pokazowe systemy zagospodarowania wód opadowych. Wokół budynku rozmieszczona zostanie zielono-niebieska infrastruktura. Zwiedzający muzeum będą mogli zobaczyć różnorodne rozwiązania,  w tym ogród deszczowy  w gruncie i w szczelnym pojemniku. Będą mogli się też przekonać, że beczka na deszczówkę to nie tylko tani, ale efektowny (i efektywny!) sposób na retencję.  Zachęcamy do śledzenia postępów prac i odwiedzania Muzeum Wodociągów.

Urząd Miasta ul. Grudziądzka, przy wejściu do głównego budynku woda z dachu zamiast trafić do kanalizacji zostanie skierowana do ogrodu deszczowego w pojemniku.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2

Woda z rur spustowych trafi do beczek oraz do małego ogrodu deszczowego, a wybrukowana powierzchnia zostanie rozszczelniona aby umożliwić przenikanie wody do gruntu.

Mamy nadzieję, że te miejsca staną się inspiracją do tworzenia domowych instalacji na deszczówkę.

 

Stworzone przez allblue.pl