PL   |   EN

Strona projektu, wróć na

chronmyklimat.pl

Hobby dla seniora – nudzie mówimy STOP (5/7)

Hobby dla seniora  nudzie mówimy STOP (5/7)
źródło : pixabay.com
Nowy etap życia zawsze zachęca do spróbowania czegoś nowego. A może czegoś „starego” na co najzwyczajniej nie mieliście nigdy czasu? Może odkryjesz nową pasję, a nawet zainspirujesz swoich znajomych i bliskich! Kultura nie tylko wzbogaca umysł, ale sprzyja także budowaniu wspólnoty opartej na wartościach. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad byciem aktywnym w zakresie kultury? To takie proste! Włącz internet i szukaj nowych inspiracji!

Miejskie podchody – gra miejska 

Gra miejska to idealna forma aktywnego wypoczynku z elementami poznawczymi wraz z odkrywaniem uroków miejsc oraz atrakcji turystycznych. Czy to w mieście, w którym mieszkasz, czy podczas wyjazdu na wycieczkę – taka forma zwiedzania to frajda i dreszczyk emocji. Zjawisko fabularyzowanych nowoczesnych podchodów w mieście ciągle wzrasta – dzisiaj przy użyciu stron internetowych, aplikacji, mapek, dokumentów elektronicznych i wielu innych. Świetna metoda na obcowanie z urokami miasta i zapoznaniu się w boju z nowoczesnymi technologiami. Gdzie szukać takiej formy rozrywek – w internecie! Zbierz grupę znajomych, zgłoś się do organizatora, zabawa start. Dla bardziej zaawansowanych proponujemy opracować swój własny scenariusz – idealne zadanie na wieczorowe spotkania! A może podchody rowerowe?

Kulturalne spacery

Ciesz się spacerem w Twoim ulubionym mieście – czy w nim mieszkasz, czy jesteś jedynie przejazdem – poszukaj w internecie oferty przewodników i pozwól sobie na prezentację miasta oczami jego miłośnika. Parki, uliczki, ciekawe kamienice, nieznane historie, teorie spiskowe – podczas takich spacerów dowiesz się o wiele więcej, niż byś mógł przeczytać w przewodniku. Sprawdź ofertę Twojego rodzinnego miasta – często spacery odbywają się cyklicznie – każdy ze spacerów mówi o innej dzielnicy, wydarzeniu historycznym, osobie... kończąc się zazwyczaj filiżanką dobrej herbaty w bardzo miłym towarzystwie. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku... bo na naukę nigdy nie jest za późno 

Magiczne miejsca spotkań dla wszystkich tych, którzy są głodni wiedzy. Jakiej? Każdej! Oferta placówek dydaktycznych jest niemalże nieograniczona – czy to duże miasto, czy mała miejscowość – w projekt angażują się instytucje, które stawiają sobie za cel poprawę jaskości życia osób w wieku poprodukcyjnym. Wielu seniorów jest wciąż sprawnych, nie znosi bezczynnego siedzenia w czterech ścianach, potrzebuje pretekstu do wyjścia z domu. Jedną z form aktywizacji starszych ludzi są uniwersytety trzeciego wieku, które stwarzają możliwości ciągłego poszerzania wiedzy, pobudzają do aktywizacji społecznej w interesie jednostki i ogółu, ułatwiają nawiązywanie przyjaźni, zapewniają możliwość dbania o kondycję fizyczną.


Informacje tę otrzymujesz od nas w ramach prowadzonego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju projektu "#klimaSENIORE - aktywizacja seniorów na rzecz klimatu", który jest realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dowiedz się więcej o projekcie #klimaSENIORE

 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl