PL   |   EN

Zielone Finanse 2024

Zielone Finanse 2024
Zachęcamy do zapoznania się z raportem o zrównoważonym finansowaniu oraz kształtujących się obecnie w tej tematyce trendach i zmianach.

Według najnowszych szacunków opublikowanych przez United Nations Global Compact-Accenture Global Private Sector SDG Stocktake, luka w finansowaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju wynosi 11–15 bln dolarów rocznie, czyli czterokrotnie więcej niż obecny poziom wydawanych na SDG środków.  Polska choć w rankingach realizacji SDG znajduje się dosyć wysoko, wciąż potrzebuje znacznych nakładów finansowych, aby wypełnić lukę w krajowej gospodarce. Do tego potrzebna jest odpowiednia strategia i wola działania, a więc dwa elementy wciąż wymagające dostosowania.  

Najnowszy raport „Zielone Finanse w Polsce 2024” dostarcza dogłębnej analizy obecnej sytuacji na rynku zielonych finansów, wytycza kierunki dalszego rozwoju i wskazuje na kluczowe wyzwania, z jakimi sektor będzie musiał się zmierzyć w nadchodzących latach. Zaprezentowane wnioski i rekomendacje mają na celu wsparcie zarówno decydentów, jak i praktyków w ich działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Premiera raportu odbyła się 11 czerwca 2024 r. podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. 

Raport powstał w wyniku współpracy UN Global Compact Network Poland z Instytutem Odpowiedzialnych Finansów i European Financial Congress. Partnerami raportu są Polski Instytut Ekonomiczny oraz Związek Banków Polskich.  

Zapraszamy do zapoznania się z treścią raportu: Zielone Finanse w Polsce 2024

źródło: ungc.org.pl

Tagi

Stworzone przez allblue.pl