PL   |   EN

Webinar o Europejskim Zielonym Ładzie

Webinar o Europejskim Zielonym Ładzie
Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć (PZS) zaprasza już jutro 24.05 na webinar poświęcony Europejskiemu Zielonemu Ładowi.

24 maja (godz. 14:00 – 15:30)

Ekspert PZS Krzysztof Mrozek wyjaśni czym jest i jakie założenia ma polityka Europejskiego Zielonego Ładu (EZŁ), jaką rolę w jej wdrażaniu odgrywają Fundusze Europejskie oraz opowie o zmianach, jakie mogą w niej zajść w związku z protestami rolników i trwającą właśnie kampanią przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Izabela Zygmunt z Komisji Europejskiej opowie jakie rozstrzygnięcia wynikające z EZŁ czekają nas na poziomie krajowym i jak w ten proces mogą zaangażować się organizacje pozarządowe. 

Do udziału w webinarze zapraszamy szczególnie przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Agenda spotkania:

14:00 – 14:05 – powitanie uczestników

14:05 – 14:45 – prezentacje ekspertów

14:45 – 15:25 – sesja pytań i odpowiedzi

15:25 – 15:30 – podsumowanie i zakończenie 

Webinar będzie tłumaczony na jęz. migowy (PJM)

Formularz rejestracyjny – TUTAJ

Eksperci: 

Izabela Zygmunt – specjalistka ds. Semestru Europejskiego i Europejskiego Zielonego Ładu w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie. Wcześniej pracowała jako starsza analityczka w WiseEuropa, gdzie zajmowała się polityką energetyczną i klimatyczną, procesami europejskimi i zrównoważonym finansowaniem. 

Krzysztof Mrozek – dyrektor programu Fundusze Europejskie dla Klimatu w Polskiej Zielonej Sieci. Członek zespołu ds. transformacji energetycznej CEE Bankwatch Network. Reprezentuje PZS w komitetach monitorujących Fundusze Europejskie.

źródło: zielonasiec.pl

Tagi

Stworzone przez allblue.pl