PL   |   EN

13. PLGBC Green Building Summit już 5-6 października w Warszawie

13. PLGBC Green Building Summit już 5-6 października w Warszawie
źródło : PLGBC Green Building Summit
PLGBC Green Building Summit to międzynarodowa konferencja zrównoważonego budownictwa w Polsce, dla dzielenia się najlepszymi praktykami i inspiracjami, uczenia się i doskonalenia. 13. edycja wydarzenia pod hasłem Building (R)evolution w formacie hybrydowym odbędzie się 5-6 października br. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie oraz w transmisji live. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, a Patronem Medialnym został portal ChrońmyKlimat.pl

PLGBC Green Building Summit to międzynarodowa konferencja sygnowana przez światowych specjalistów z obszaru zrównoważonego budownictwa i organizacje oraz instytucje wspierające ideę green building. To przegląd najważniejszych zagadnień i kierunków zrównoważonego budownictwa z udziałem inspirujących keynote speakerów. Miejsce wymiany pomysłów, współpracy i partnerstwa.

Wydarzenie organizowane jest w formacie hybrydowym, przygotowano dwa dni aktywności.
W programie zaplanowano prelekcje, panele dyskusyjne, dynamiczne prezentacje case studies.

  • Podczas pierwszego dnia PLGBC Green Building Summit zaplanowano cztery sesje skupione wokół strategicznych obszarów:
  • Climate Change Resilience. Odporność na zmianę klimatu. (R)ewolucja ku neutralności klimatycznej
  • Biophilic buidings. Natura i bioróżnorodność w centrum uwagi
  • Enter the future. Resources & Circularity
  • Budynki skupiają się na ludziach. Pespektywa na przestrzeń. Health & Wellbeing

Podsumowaniem aktywności będzie wręczenie nagród PLGBC Green Building Awards 2023 

Drugi dzień wydarzenia - Talking Circular, realizowany w ramach projektu CIRCON, w całości poświęcony będzie cyrkularności w budownictwie. W programie sesji pojawią się najważniejsze  wyzwania i kierunki zmian w podejściu do projektowania, użytkowania i rozbiórki budynków zgodnym z modelem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Wydarzenie przyciąga wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego budownictwa / ochrony klimatu / SDGs, w tym: inwestorów, deweloperów, najemców, zarządców nieruchomości, architektów i projektantów, inżynierów i wykonawców, producentów, instytucje finansowe, samorządy, top management, aktywistów miejskich, organizacje pozarządowe, studentów, wykładowców wyższych uczelni, media.

W ramach wydarzenia przygotowano także dodatkowe, angażujące aktywności oparte o nowoczesne formy medialne, w tym m.in. PLGBC movie, Wirtualna Wystawa Fotografii.

PLGBC Green Building Summit 2023 wspierać będą liczni uznani Partnerzy i Patroni.
Organizacja wydarzenia oparta jest o zrównoważone idee, liczony i kompensowany jest ślad węglowy.

Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council), organizacja pozarządowa, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

Więcej informacji: https://summit.plgbc.org.pl/ 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl