PL   |   EN

Międzynarodowy Tydzień Walki z Ubóstwem Energetycznym

Międzynarodowy Tydzień Walki z Ubóstwem Energetycznym
Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Walki z Ubóstwem Energetycznym EEB wraz z 6 innymi organizacjami społeczeństwa obywatelskiego ogłasza 24 lutego manifest w sprawie prawa do przystępnego cenowo i odnawialnego ogrzewania dla wszystkich.

Co w nim napisano?

Tej zimy 80 milionów ludzi w Europie ma trudności z ogrzaniem swoich domów z powodu gwałtownego wzrostu cen gazu i energii, podczas gdy siedem największych koncernów paliw kopalnych działających w Europie zarobiło w 2021 roku prawie 100 miliardów euro.

Zmniejszenie zapotrzebowania na energię poprzez poprawę efektywności energetycznej oraz przejście na zrównoważone ogrzewanie i chłodzenie ma kluczowe znaczenie dla walki ze zmianami klimatu. Najbardziej wrażliwe grupy społeczne muszą otrzymać wsparcie w procesie odchodzenia od systemów paliw kopalnych, które napędzają kryzys ekologiczny i niesprawiedliwość społeczną.

Dlatego właśnie dziś duża koalicja grup działających na rzecz klimatu i środowiska ogłosiła "Odnawialne ciepło dla wszystkich", pierwszy w swoim rodzaju manifest społeczeństwa obywatelskiego dotyczący przyszłości ogrzewania i chłodzenia w Europie.

Manifest, pod którym podpisały się Bankwatch, CAN Europe, ECOS - Environmental Coalition on Standards, EEB - European Environmental Bureau, Friends of the Earth Europe, Global Witness i Greenpeace, wzywa UE do wsparcia i wdrożenia masowego i szybkiego wdrożenia rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł ogrzewania i efektywności energetycznej w całej Europie, aby zapewnić, że wszyscy - a w szczególności gospodarstwa domowe o niskich dochodach - będą mogli pozwolić sobie na przejście na ogrzewanie odnawialne i czerpać z tego korzyści.

Manifest w języku angielskim możesz pobrać poniżej

 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl