PL   |   EN

Spotkanie on-line "Dajmy Drzewom Prawo"

Spotkanie on-line Dajmy Drzewom Prawo
źródło : FER
Fundacja EkoRozwoju zaprasza na ważne i strategiczne spotkanie pn. Dajmy Drzewom Prawo, dotyczące możliwości zmiany prawa dla lepszej ochrony drzew, które odbędzie się 10.04.2024 o godz. 17:00 na platformie Clickmeeting.

Rejestracja na spotkanie: https://fer.clickmeeting.com/dajmy-drzewom-prawo-5tki-dla-drzew/register

Jeśli choć raz załamywaliście ręce widząc zniszczone, okaleczone lub wycięte bez uzasadnionej konieczności drzewa bądźcie z nami! - zachęca Fundacja EkoRozwoju (FER).

Już od blisko trzech lat prowadzimy proces, gdzie w gronie aktywistów, specjalistów i urzędników tworzymy propozycje zmian do ustawy o ochronie przyrody, kodeksu cywilnego, rozporządzenia o opłatach, zwanymi roboczo “pakietem koniecznych zmian prawnych”. Propozycje te konsultowaliśmy na licznych spotkaniach on-line, w trakcie Debaty Obywatelskiej #DajmyDrzewomPrawo, a także na spotkaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Środowiska, Energii i Klimatu. Materiały dostępne są na stronie http://fer.org.pl/pakiet-koniecznych-zmian-prawnych-dla-lepszej-ochrony-drzew/

Obecnie otworzyły sie nowe możliwości. Dzięki naszym staraniom w obecnym parlamencie, z inicjatywy posłanki Małgorzaty Tracz z Zielonych, powołany został Parlamentarny Zespół Przyjaciół Drzew. Niemniej jednak, temat ochrony drzew, mimo obietnic, nie jest przez parlamentarzystów i obecny rząd traktowany priorytetowo, ani z należytą atencją.

Dlatego bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia. Musimy wywrzeć nacisk i wspólnie pokazać, że zmiany prawa są konieczne, bo zachowanie drzew w należytej kondycji jest ważne zarówno dla bezpieczeństwa ludzi jak i lepszej jakości życia.

W czasie spotkania:

– przypomnimy najważniejsze postulaty zawarte w “Pakiecie koniecznych zmian prawnych” oraz zreferujemy krótko ostatnie poprawki dokonane w propozycjach, które są wynikiem kolejnej rundy konsultacji (już formalnej, dokonanej w ramach pracy Parlamentarnego Zespołu),

– podzielimy się z Wami pomysłem na akcję pn. “5tki dla drzew”, bo chcemy wspólnie z Wami nagłośnić temat i przygotować akcję pn. “Pocztówki do posłów”,

– chcemy też spytać o Wasze doświadczenia w temacie wdrażania standardów ochrony drzew lokalnie, bo przecież już wkrótce będziemy mieć nowe władze samorządowe, od których również dużo zależy.

Aby wyciąć lub zniszczyć drzewo wystarczy chwila, aby je odtworzyć, potrzeba dziesiątek lat.  Wobec dziejącego się na naszych oczach kryzysu klimatycznego i ekologicznego potrzebujemy drzew teraz!

źródło: Fundacja EkoRozwoju

Tagi

Stworzone przez allblue.pl