PL   |   EN

Debata o polityce środowiskowej UE

Debata o polityce środowiskowej UE
źródło : Polska Zielona Sieć
Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Dziewiątego czerwca Polacy i Europejczycy podejmą decyzję o tym, kto w najbliższych latach będzie miał wpływ na europejską politykę, przed którą nadal stoją poważne wyzwania środowiskowe. Kryzys klimatyczny się pogłębia, utrata różnorodności biologicznej postępuje. Czy coraz częstsze katastrofy naturalne i ekstremalne zjawiska pogodowe oraz degradacja przyrody mobilizują polityków do działania i wpływają na unijne strategie?

Wdrażanie unijnej Strategii Bioróżnorodności 2030 jest ważne nie tylko dla zachowania europejskiej przyrody, ale i dla możliwości ograniczania, łagodzenia skutków katastrofy klimatycznej i adaptacji do nich. Głównym narzędziem wdrażania strategii ma być rozporządzenie w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych (Nature Restoration Law), które w procesie tworzenia zostało osłabione przez polityków. Dlaczego tak trudno przyjąć efektywne rozwiązania dla tak ważnej – dla jakości naszego życia – sprawy? Czy to, co zostało z propozycji Komisji Europejskiej, z Nature Restoration Law jest satysfakcjonujące i może przyczynić się do zmiany, która jest nam wszystkim pilnie potrzebna? Co dalej z Europejskim ZIelonym Ładem?

Między innymi o tym będziemy rozmawiali już 21. marca, w godz. 12.00-14:00, w auli A Collegium Civitas (XII piętro PKiN) podczas debaty z udziałem – mamy nadzieję, że licznym – studentek i studentów, którą poprowadzi Adam Wajrak, przyrodnik, dziennikarz i pisarz.

Wstępem do debaty będą wystąpienia ekspertów, m.in. Izabela Zygmunt z Komisji Europejskiej, Łukasz Kozub z Wydziału Biologii UW oraz Dariusz Gatkowski z WWF Polska.

Na wydarzenie zapraszają Polska Zielona Sieć i Collegium Civitas!

Rejestracja na wydarzenie: formularz 

 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl