PL   |   EN

Konferencja: European Vegan Summit 2023

Konferencja: European Vegan Summit 2023
źródło : European Vegan Summit
W 2022 r. Green REV Institute, polski wegański think tank rozpoczął globalną debatę osób eksperckich z sektora biznesu, NGO, polityki, nauki, mediów, kultury, samorządów, aktywizmu na temat systemu żywności.
  • prawa zwierząt tzw. hodowlanych i konieczności “zdjęcia” zwierząt z talerzy;
  • bioróżnorodność i katastrofalny wpływ obecnego systemu żywności opartego na sektorze hodowlanym na środowisko naturalne i planetę;
  • prawa człowieka - prawa do życia w czystym, niezanieczyszczonym przez fermy hodowlane środowisku, prawa do zdrowej, zrównoważonej, roślinnej żywności, praw uczniowskich do wyboru diety zgodnie z własnymi przekonaniami.

 

Po pełnym wyzwań roku, w czasie maratonu wyborczego w Europie i wyzwań związanych ze wzmacniającymi się ruchami antydemokratycznymi, antyunijnymi, populistycznymi, European Vegan Summit powraca z 10 mocnymi sesjami łączącymi globalny ruch dla praw zwierząt, ruch klimatyczny, ruch praw człowieka, środowisko naukowe, media, aktywizm, biznes i politykę. 

European Vegan Summit 2023 odbędzie się 19 -21 września 2023, online, na platformie vegansummit.eu i będzie transmitowany online. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą dołączyć do globalnego ruchu dla zwierząt, ludzi i planety! #Time4FoodSystemChange

Portal ChrońmyKlimat.pl objął wydarzenie Patronatem Medialnym.

Ostatnie wydarzenia polityczne niepokoją i pokazują, że globalny ruch dla naprawy systemu żywności i sprawiedliwego dostępu do zdrowej, etycznej żywności i zakończenia ery hodowli zwierząt musi współpracować i wspólnie budować skuteczne strategie. 

Unia Europejska hamuje reformy Europejskiego Zielonego Ładu, największe partie europejskie chcą wzmacniania sektora hodowlanego w imię bezpieczeństwa żywnościowego, powstają nowe legislacje cenzurujące roślinnych sukcesorów nabiału, jaj i mięsa a politycy nadal nie chcą rozmawiać o zakończeniu epoki ferm przemysłowych.

EVS buduje sieć ekspercką i dyskutuje o rozwiązaniach i strategiach. #Welcome - sesję powitalną otworzą trzy postacie, które od lat budują i wdrażają bezkompromisowe rozwiązania w obszarze: rzecznictwa i współpracy NGO dla praw zwierząt i zielonego rolnictwa, biznesu, który angażuje się w naprawę świata, polityki - która wprowadza nowe legislacje, rezygnuje ze wspierania sektora hodowlanego i stawia na prawa człowieka, prawa zwierząt i ochronę zasobów.

#Welcome - European Vegan Summit is Back!

W sesji powitalnej 19 września o godzinie 16:00 (CEST) wezmą udział: 

Sylwia Spurek - doktora nauk prawnych, Posłanka do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodnicząca Komisji FEMM PE, była Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce, członkini Rady Eksperckiej European Fem Institute, autorka Białej Księgi Sektora Hodowlanego: Smród, krew i łzy, autorka projektu rezolucji Wolni od Ferm - wzywającej Komisję Europejską do ochrony osób mieszkających w pobliżu ferm przemysłowych.

Sebastiano Cossia Castiglioni - wegański inwestor, przedsiębiorca, aktywista i doradca, prezes zarządu i dyrektor Natural Order Acquisition Corp., założyciel Plant-Based Empowerment Foundation, właściciel i honorowy prezes Querciabella oraz współzałożyciel Bontasana. Sebastiano zasiada w zarządzie oraz radach doradczych kilku organizacji zajmujących się ochroną przyrody i prawami zwierząt

Philip Lymbery - globalny dyrektor Compassion in World Farming (CIWF), profesor wizytujący na University of Winchester w Wielkiej Brytanii, prezes organizacji parasolowej z siedzibą w Brukseli, zrzeszającej prawie 100 wiodących NGO zajmujących się dobrostanem zwierząt w Europie, Eurogroup for Animals, oraz członkiem-założycielem World Federation for Animals (WFA), globalnej organizacji członkowskiej reprezentującej ruch ochrony zwierząt na szczeblu międzyrządowym. 

Dołącz do EVS! Poznaj nasz program i weź udział w globalnej dyskusji dla nowego, sprawiedliwego dla wszystkich mieszkańców planety systemu żywności. 


Green REV Institute - wegański think tank, założyciel Future Food 4 Climate, koalicji rzeczniczej ponad 80 CSO dla transformacji systemu żywności, organizator Green Advocacy Academy włączającej osoby młode i osoby aktywistyczne do działań na rzecz zmiany systemu, producent reportaży i nagradzanych filmów dokumentalnych (Wegańska Warszawa, Posłuchaj Wegańskich Biznesów) 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl