więcej


Publikacje zagraniczne

Opening Pandora’s Box: The New Wave of Land Grabbing by the Extractive Industries and the Devastating Impact on Earth (16059)

2013-08-16

Drukuj

okladka pandoraW najnowszym raporcie Fundacji Gaia opisano zjawisko coraz powszechniejszego zawłaszczania ziemi przez kopalnie i przemysł wydobywczy oraz jego dewastujące skutki dla planety.

Fundacja Gaia współpracuje z globalną siecią społeczności rolniczych i tubylczych oraz organizacji na rzecz ochrony bioróżnorodności, ekosystemów i wzmocnienia lokalnej samorządności na całym świecie. Odnotowując zwiększoną liczbę doniesień o zagarnianiu ziemi na cele przemysłu wydobywczego, fundacja postanowiła wydać raport, który prezentuje globalne trendy tych działań i ich wpływu na środowisko. W raporcie poruszono także kwestie związane z eksploatacją zasobów i konsumpcją energii.

Więcej informacji na temat raportu w artykule pt. „Globalna grabież".

Publikacja (w jęz. angielskim) dostępna jest pod adresem:
www.communitymining.org/attachments/251_MiningLandGrabbingPandorasboxlowres.pdf

źródło: Zielone Wiadomości
www.zielonewiadomosci.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej