więcej


Publikacje zagraniczne

Global 500 Climate Change Report 2013 (16307)

2013-10-14

Drukuj

okladka 500 2013Raport przygotowany wspólnie przez CDP (wcześniej Carbon Disclosure Project) oraz PricewaterhouseCoopers (PwC) ocenia udział biznesu w emisji gazów cieplarnianych oraz stopnień zaangażowania globalnych korporacji w działania na rzecz ochrony klimatu. Analiza opiera się na danych przedstawionych przez 389 spośród 500 największych światowych spółek.

Główne tezy raportu:

  • 50 spośród 500 największych spółek giełdowych na świecie odpowiada za prawie trzy czwarte emisji analizowanej grupy wytwarzając 3,6 mld ton gazów cieplarnianych (GHG).
  • Emisje ze strony 50 największych emitentów (reprezentujących przede wszystkim sektory energii, materiałów i użyteczności publicznej) wzrosły w ciągu ostatnich czterech lat o 1,65% (do 2,54 mld ton).
  • Wzrost ten jest równoważny wprowadzeniu do użytkowania ponad 8,5 mln samochodów typu pick-up lub rocznym dostawom energii elektrycznej do 6 mln domów.
  • Raport wskazuje, że firmy, które wykazują silne zaangażowanie w zarządzaniu swoim wpływem na środowisko generują lepsze wyniki środowiskowe i finansowe.

Publikacja (w jęz. angielskim) do pobrania w pliku PDF.

źródło: PwC
www.pwc.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej