więcej


Inicjatywy lokalne

Znamy już zwycięzców konkursu "Energooszczędni"! (12662)

2011-06-01

Drukuj
W konkursie zorganizowanym przez polski oddział międzynarodowej organizacji studenckiej Oikos International wzięły udział akademiki z czterech największych warszawskich uczelni: UW, PW, SGH i SGGW.  
Zadaniem konkursowym było zmniejszenie zużycia prądu w wyznaczonym czasie, do walki o tytuł najbardziej energooszczędnych stanęły poniższe domy studenckie:
  • Cezar i Oaza II (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego)
  • DS. nr 3 i DS. nr 5 (Uniwersytet Warszawski)
  • Ustronie i Żaczek (Politechnika Warszawska)
  • Grosik oraz Sabinki (Szkoła Główna Handlowa).
Laur zwycięstwa przypadł mieszkańcom akademików Politechniki, którzy zredukowali zużycie energii aż o 33%!

Konkurs trwał od 9 do 15 maja 2011 roku, Akademikowe Grupy Szturmowe odwiedziły wszystkie domy studenckie, spotykając się z miłym przyjęciem. Mieszkańcy akademików czynnie włączyli się do akcji promocyjnej, biorąc udział w radiowych i internetowych konkursach, odpowiadając na pytania dotyczące energooszczędności oraz zamieszczając swoje zdjęcia przedstawiające, jak oszczędzają energię i promujące akcję. Konkursy obudziły w uczestnikach ogromne pokłady kreatywności, zaś najlepsze pomysły zostały nagrodzone gadżetami: koszulkami, torbami ekologicznymi oraz energooszczędnymi żarówkami.

Szczegółowe wyniki konkursu zawierające wielkość redukcji zużycia prądu przez poszczególne akademiki można odnaleźć na stronie internetowej konkursu www.energooszczedni.org lub na profilu konkursu na portalu Facebook.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 


źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej