więcej


Zielona gospodarka

Znamy już uczestników IV edycji GreenEvo (15485)

2013-03-15

Drukuj

Greenevo14 polskich firm, oferujących technologie środowiskowe, zakwalifikowało się do IV edycji programu Ministerstwa Środowiska – GreenEvo. Wśród wybranych przez Kapitułę konkursu rozwiązań znajdują się m.in. technologie budownictwa pasywnego oraz systemy małych elektrowni wiatrowych.

Pierwsza weryfikacja technologii

GreenEvo to projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja na rynkach zagranicznych polskich, innowacyjnych firm. Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu w ramach IV już edycji GreenEvo. Kapituła programu, złożona z wybitnych ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości i technologii oraz przedstawicieli instytucji rządowych, pod przewodnictwem Marcina Korolca, ministra środowiska, zakwalifikowała do dalszego udziału w projekcie 14 firm. Łącznie do konkursu zgłoszone zostały w tym roku 22 technologie środowiskowe.

Jakie technologie zostały wyróżnione w tym roku?

Wśród rozwiązań, które zakwalifikowały się do dalszego etapu programu GreenEvo znajdują się m.in.: synergiczny system zarządzania energią powietrza w budynku, technologia odczynnikowego oczyszczania wody czy zdalny odczyt liczników - zintegrowana platforma do efektywnego zarządzania wszystkimi mediami.

Kolejny raz jestem pod wrażeniem innowacyjności polskich przedsiębiorców. Technologie, które dziś wybraliśmy, zapowiadają się obiecująco. Liczę, że tak jak rozwiązania laureatów poprzednich edycji GreenEvo, odniosą sukces na zagranicznych rynkach – mówi Marcin Korolec, minister środowiska.

Warto podkreślić, że technologie GreenEvo nie tylko z sukcesem rozwiązują problemy środowiskowe na całym świecie i są zielonymi ambasadorami Polski. Przyczyniają się także do budowy naszej krajowej, innowacyjnej gospodarki i tworzenia nowych miejsc pracy w Polsce – dodaje minister Korolec.

Szansa na podbój zagranicznych rynków

Wszystkie firmy, wybrane przez Kapitułę GreenEvo, będą mogły bezpłatnie skorzystać ze specjalnej oferty doradczo-szkoleniowej przygotowującej je do promocji na zagranicznych rynkach. Obejmuje ona m.in.: szkolenia w zakresie sprzedaży, ochrony własności intelektualnej oraz dostępnych ścieżek finansowania; prezentację firm w wielojęzycznym  katalogu Greenevo – liderzy polskich technologiioraz produkcję indywidualnych filmów promocyjnych o każdej z technologii. Zwycięscy mogą także liczyć na stałe wsparcie ze strony ekspertów projektu GreenEvo – mówi Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator projektu ze strony Ministerstwa Środowiska.

Co dalej?

Zanim 14 kandydatów zostanie laureatami IV edycji GreenEvo, niezależni eksperci odwiedzą wybrane firmy i zweryfikują ich technologie. Ostatecznie o wyborze laureatów zadecyduje drugie posiedzenie Kapituły, które odbędzie się 20 maja br. Zwycięzcy zakwalifikują się do wyjazdów, wraz z przedstawicielami polskiego rządu, na zagraniczne misje handlowe.

O GreenEvo

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to autorski projekt Ministerstwa Środowiska. Celem przedsięwzięcia jest promocja polskich, zielonych technologii na rynkach zagranicznych oraz wspieranie ich eksportu. Do tej pory odbyły się trzy edycje programu GreenEvo, w ramach których wyłoniono łącznie 40 firm - laureatów.

Laureaci GreenEvo mogą liczyć na szereg różnych form wsparcia w ramach przedsięwzięcia  od udziału w zagranicznych misjach handlowych po dofinansowanie ze środków wspierania eksportu, oferowanych przez Ministerstwo Gospodarki i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak pokazują dotychczasowe wyniki przedsięwzięcia, warto wziąć w nim udział. Dla przykładu połowa firm - laureatów GreenEvo podpisało umowy dystrybucyjne z zagranicznymi partnerami.

Program GreenEvo przeznaczony jest dla polskich małych i średnich firm, działających w sektorze technologii przyjaznych środowisku. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wdrożenie technologii. Program zapewnia w 100% finansowanie działań oferowanych firmom - laureatom.

Dodatkowe informacje o GreenEvo można znaleźć na stronie programu: www.greenevo.gov.pl.

Lista wszystkich uczestników IV edycji GreenEvo do pobrania.

 

źródło: Ministerstwo Środowiska

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej