więcej


Zielona gospodarka

Restauracje McDonald’s w Polsce zasilane zieloną energią (18339)

2015-03-22

Drukuj
galeria

Restauracje McDonald’s w Polsce zasilane zieloną energią, fot. Crusier, Wikipedia CC BY-SA 3.0

PKP Energetyka zawarła z McDonald’s Polska umowę na sprzedaż energii elektrycznej do restauracji tej sieci w całym kraju. Wszystkie obiekty korporacyjne będą zasilane energią elektryczną pozyskaną ze źródeł odnawialnych.

PKP Energetyka, piąty na polskim rynku sprzedawca energii elektrycznej, podaje, że zawarty kontrakt jest największą transakcją w zakresie sprzedaży zielonej energii w jego dotychczasowej historii. Energia będzie dostarczana zarówno do obiektów korporacyjnych sieci, jak i lokali franczyzowych.

– Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na proekologiczne rozwiązania, również w przypadku zakupu energii elektrycznej. Wykorzystywanie energii z OZE pozwala chronić środowisko naturalne poprzez redukcję emisji CO2 do atmosfery – mówi Wojciech Szwankowski, członek zarządu PKP Energetyka. – Z roku na rok PKP Energetyka rozwija się na rynku sprzedaży zielonej energii. Dzięki współpracy z McDonald’s Polska wchodzimy w 2015 rok, podpisując największą jak do tej pory umowę na dostarczenie energii wytworzonej z wykorzystaniem OZE. To dla nas dobry prognostyk na cały rok – dodał Szwankowski.

– W ramach konsekwentnej realizacji działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego staramy się identyfikować wszelkie obszary, w których można zastosować nowoczesne rozwiązania sprzyjające środowisku naturalnemu. Programy zmniejszające zużycie wody i energii, inicjatywy w dziedzinie segregacji i recyklingu odpadów, projekty promujące zachowania proekologiczne wśród naszych pracowników i gości to konkretne przykłady takich działań. Współpraca ze spółką PKP Energetyka w zakresie dostaw energii z OZE to kolejna cenna inicjatywa potwierdzająca priorytety naszej proekologicznej strategii – informuje Tomasz Kurpiewski, szef działu Ochrony Środowiska McDonald’s Polska.

Źródło: gramwzielone.pl za PKP Energetyka

http://gramwzielone.pl/


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej