więcej


Inicjatywy lokalne

Będzie kalkulator oszczędności finansowych i… CO2! (19800)

2016-07-06

Drukuj
galeria

Instytut na rzecz Ekorozwoju otrzymał dofinansowanie na projekt „Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA” w ramach grantu „Razem dla klimatu” FDPA dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeszcze w tym miesiącu ruszą prace realizacyjne nad kalkulatorem emisji CO2. Narzędzie w formie aplikacji internetowej będzie umożliwiło umożliwiającym wyliczenie: a) oszczędności finansowych dla budżetu domowego i b) oszczędności w emisji CO2, wynikających ze zmiany zachowań w poszczególnych obszarach życia codziennego. Planujemy wstępnie umożliwienie wyliczeń dla czterech obszarów, tj. transportu (prywatny vs. komunikacja zbiorowa/rowerowa), energii elektrycznej (oświetlenie tradycyjne vs. energooszczędne, sprzęt AGD), zużycia wody (racjonalna gospodarka zasobami wody) i odpadów (zachowania promujące na poziomie gospodarstwa domowego zasady gospodarki zamkniętego obiegu). System wyliczeń będzie oparty na działającym obecnie w arkuszu Excel przygotowanym przez dr. Wojciecha Szymalskiego.

Zakończenie prac jest planowane na koniec września.

Projekt będzie realizowany w ramach konkursu grantowego „Razem dla klimatu” organizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (fdpa.org.pl), a dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (nfosigw.gov.pl). Więcej o konkursie "Razem dla klimatu" moga Państwo przeczytać na stronie http://www.klimat.fdpa.org.pl/.

 

zdjęcie tytułowe: fotolia.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej