więcej


Energetyka

Porozmawiajmy o energii przyszłości (20043)

2017-03-03

Drukuj
galeria

Już 22 marca, w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, odbędzie się konferencja "Dobra Energia", której celem jest poszerzanie wiedzy o efektywnym wykorzystaniu OZE i technologiach podnoszących efektywność energetyczną.

Niższe rachunki za energię, czyste powietrze i wyższy standard życia lokalnych społeczności, to tylko niektóre korzyści płynące z właściwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w budownictwie. W krajach Europy Zachodniej są one oczywiste, w Polsce natomiast OZE i technologie sprzyjające efektywności energetycznej to ciągle zagadnienia kojarzone raczej z dużymi wydatkami, niż oszczędnościami. Zupełnie błędnie.

Właśnie o tym, jak mądrze inwestować w odnawialne źródła energii, jak szanować energię i zmniejszać jej zużycie w budynkach, miastach, czy nawet całych gminach, a także o tym, jak zapewnić finansowanie "zielonych" inwestycji rozmawiać będą uczestnicy marcowej konferencji "Dobra Energia".

Udział w niej wezmą eksperci z Polski i zagranicy, naukowcy, przedstawiciele biznesu i lokalnych samorządów, architekci i aktywiści. Patronatem honorowym poznańską konferencję objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak i prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak. W taki sposób, w takim gronie o OZE jeszcze nikt w Polsce nie rozmawiał. Dlatego poznańska konferencja będzie dla uczestników nieocenionym źródłem wiedzy i inspiracji, ale też okazją do wymiany doświadczeń, poglądów i zawiązania realnej współpracy.

Marcowe wydarzenie zainauguruje cykl sześciu konferencji. Pozostałe organizowane będą w stolicach ważnych regionów: Łodzi, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.pl.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej