ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

DOKLIP na XIV Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich (10702)

2011-03-31

Drukuj
XIV_zgromadzenie_ZPPW dniach 24-25 marca uczestniczyliśmy w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich.
 
Dr Andrzej Kassenberg prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju zaprezentował projekt „Dobry Klimat dla Powiatów”. Wśród korzyści przystąpienia do projektu, które wymienił Andrzej Kassenberg  był niewątpliwie fakt, że uczestnictwo w DOKLIP pomoże w istotny sposób w przygotowaniu się do korzystania ze środków UE na lata 2014-2020, gdyż ochrona klimatu i adaptacja do jego zmieniających się warunków będą kluczowym zagadnieniem nowej perspektywy finansowej Wspólnoty. Udział w projekcie daje również możliwość powiatom zdiagnozowania stanu ochrony klimatu na swoim terenie. Bezpłatne działania edukacyjne na temat zmian klimatu z pewnością poszerzą wiedzę urzędników jak i mieszkańców.
 
Po wystąpienia Prezesa InE nasze małe stoisko było oblegane, przez zainteresowanych przedstawicieli władz powiatowych, którzy chcieli uzyskać więcej informacji.
 
Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie świetną okazją dla władz powiatowych do szerszego spojrzenia na sprawy klimatu w powiecie. Temat jest bardzo perspektywiczny i powiat mimo pozornie niewielkich umocowań prawnych może jednak zrobić bardzo dużo w tym zakresie – przekonywał zainteresowanych samorządowców Wojciech Szymalski koordynator projektu Dobry Klimat dla Powiatów.
 
W tej chwili do projektu DOKLIP przystąpiło 91 powiatów z całej Polski. Instytut na rzecz Ekorozwoju - lider projektu, chce pozyskać 110 powiatów. Spośród nich zostanie utworzona Sieć Powiatów na rzecz Klimatu. W jej skład wejdą te powiaty, które podpiszą na późniejszym etapie realizacji projektu specjalną dodatkową deklarację. Celem Sieci będzie wzajemne motywowanie się samorządów do aktywnych działań na rzecz zmian klimatu oraz zachęcanie samorządów do coraz większego zaangażowania w podobnych sieciach międzynarodowych.

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej