ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Biuletyn "Dobry klimat dla powiatów" nr 15 (17639)

2014-08-01

Drukuj

W lipcu 2014 ukazał się 15. numer biuletynu projektu "Dobry klimat dla powiatów". Tematem numeru jest "Lokalna gospodarka niskoemisyjna". Zachęcamy do lektury.

Nie się zignorować lokalnej gospodarki niskoemisyjnej. Przyglądając się polskiej polityce energetyczno-klimatycznej, odnosi się wrażenie, że dotychczas dominujący jej kierunek zakładał, iż uda się prześlizgnąć przez okres proklimatycznego i proniskoemisyjnego naporu. Przecież ten trend w gospodarce może się szybko skończyć i wygranymi będą ci, którzy nie ulegli presji ekologicznych czarnych scenariuszy. Pisze o tym Krzysztof Krzemieniecki.

Z kolei Marta Krawcewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu pokazuje w swoim artykule jak zorganizować zielone wydarzenie i odpowiada na pytanie: Organizacja wydarzeń jest nieodłącznym elementem prowadzenia każdego biznesu. Jak przygotować zrównoważone wydarzenie, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska? Warto uważnie zapoznać się z tym artykułem, tym bardziej, że za oknami lato i często organizujemy różne imprezy.

Dr Wojciech Szymalski w swoim artykule rozważa, czy Kornwalia osiągnęła swój cel. Partnerstwo  na rzecz zrównoważonej energii (CSEP) zawiązane w 2001 roku w Kornwalii oparte było o zapisy strategii  energetycznej tego regionu przewidzianej do realizacji w horyzoncie ok. 10 lat. Komisja Europejska przeznacza  282,6 mln euro na nowe projekty w dziedzinie środowiska i klimatu – jest o co się starać.

Zapraszamy do lektury
Zespół Projektu Dobry Klimat dla Powiatów

Pobierz biuletyn [zobacz>>] (PDF, 1MB)


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej