ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

„Dobry Klimat dla Powiatów” - biuletyn informacyjny nr 1 (10710)

2010-12-07

Drukuj
Zapraszamy do lektury pierwszego elektronicznego Biuletynu Informacyjnego „Dobry Klimat dla Powiatów”. Tytuł biuletynu to jednocześnie nazwa projektu, który zaczął być realizowany we wrześniu bieżącego roku. Projekt „Dobry Klimat dla Powiatów” jest laureatem europejskiego programu LIFE+. Realizują go wspólnie Instytut na rzecz Ekorozwoju, Związek Powiatów Polskich oraz Community Energy Plus (Wielka Brytania). W niniejszym numerze biuletynu znajdą Państwo m.in. podstawowe informacje o projekcie i jego partnerach, artykuł o roli powiatów w ochronie klimatu oraz deklarację przystąpienia powiatu do projektu „Dobry Klimat dla Powiatów”. 
Celem tego partnerskiego przedsięwzięcia jest włączenie polskich powiatów w działania prowadzące do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz służące lepszej adaptacji do zmian klimatu. Głównymi adresatami projektu są władze powiatowe, gdyż to właśnie w ich gestii leżą istotne zadania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu oraz adaptacji do nich, oraz społeczności lokalne na poziomie powiatów, gdyż bez aktywnego zaangażowania obywateli nie da się skutecznie ochronić klimatu Ziemi. Wymienione poniżej działania w różnym stopniu, zależnym od chęci i możliwości uczestników, angażują władze, administrację i społeczeństwo w realizację przedsięwzięcia.

Biuletyn „Dobry Klimat dla Powiatów” będzie rozsyłany drogą elektroniczną. Subskrypcji biuletynu można dokonać wysyłając informację na adres mailowy tn@zpp.pl.

Na ten sam adres można też przesyłać swoje opinie i sugestie na temat zawartości biuletynu – zarówno tej zastanej, jak i ewentualnie treści, których zamieszczenia oczekiwaliby Państwo.

Do pobrania w pliku PDF:
Biuletyn Informacyjny nr 1

Biuletyn jest dostępny także pod adresem:
www.zpp.pl/index.php?path=main/glowna/newsview&id=4010

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej