więcej


Kalendarium

Szkolenie - Gospodarowanie odpadami w budynku wielorodzinnym - Białystok

Organizator: Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Wstęp: WOLNY
Od: 2018-02-20
Do: 2018-02-20
https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/gospodarowanie-odpadami-w-budynku-wielorodzinnym-eko-lokator-179673/?source=directory

Opis

 

1. Organizacja systemu gospodarki odpadami w Polsce, a cele Unii Europejskiej.

2. Zagadnienia prawne gospodarki odpadami we wspólnotach mieszkaniowych.

3. Gospodarka odpadami, a emisje gazów cieplarnianych. Skład odpadów, koszty gospodarki odpadami we wspólnocie i mieszkańców. Rozwiązania wspólnotowe generujące przychody oraz ograniczające ilość odpadów.

4. Segregacja odpadów i metody zarzadzania odpadami we wspólnocie jako proces społeczny.


Więcej informacji

"Eko-lokator" skierowany jest do grup zawodowych związanych z zarządzaniem nieruchomościami, w szczególności do administratorów i zarządców budynków wielorodzinnych. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy i umiejętności wspomnianej grupy zawodowej w zakresie komunikacji z mieszkańcami zarządzanych przez siebie budynków na tematy związane z ochroną środowiska. Główny nacisk zostanie położony na wpływ budownictwa mieszkalnego na zmiany klimatu oraz konieczności prowadzenia działań mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i adaptację do tych zmian.

Z myślą o tej grupie zawodowej w projekcie przewidziano cykl szkoleń.

Bezpłatne szkolenia skierowane do zarządców i administratorów nieruchomości zostaną przeprowadzone w 12 największych miastach Polski, czyli tam gdzie jest największa ilość budynków wielorodzinnych.

Szkolenia będą się składać z następujących modułów tematycznych:

  • Gospodarowanie odpadami w budynku wielorodzinnym
  • Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
  • Transport sąsiedzki
  • Roślinność na, wokół i w budynku
  • Sposoby komunikacji z mieszkańcami na tematy związane z ochroną środowiska


Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej